Ogrzewanie klimatyzatorem - ile kosztuje i dlaczego jest opłacalne?

Już na etapie planowania projektu domu trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki rodzaj ogrzewania wybrać. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na to, jak bardzo opłaca się ogrzewanie klimatyzatorem. Zawsze można skalkulować podstawowe koszty tego wariantu. Wbrew pozom taka kalkulacja nie jest trudnym zadaniem, a odpowiednia decyzja zakupowa pozwala zaoszczędzić regularnie niemałe kwoty. Dodatkowo taka forma podnoszenia temperatury w domu jest ekologiczna i wygodna. Ogrzewanie klimatyzatorem jest możliwe od całkiem niedawna i coraz więcej osób wybiera to rozwiązanie. 

Ile kosztuje ogrzewanie klimatyzatorem? 

Aby prawidłowo oszacować koszt ogrzewania klimatyzatorem, warto zapoznać się ze współczynnikiem SCOP/COP. Ten parametr wskazuje ilość wyprodukowanej przez klimatyzator energii przy poborze prądu na poziomie jednej kilowatogodziny (kWh).

Załóżmy, że średnia cena prądu wynosi 0.62 zł za 1 kWh dla taryf G11. Średnioroczny koszt wyprodukowania jednego kW energii termicznej to około 0.25 zł. Przyjmijmy także, że współczynnik SCOP konkretnego klimatyzatora wynosi 3.5. Takie urządzenie mieści się w klasie energetycznej B. 

Trzeba pamiętać o tym, że jest możliwe również ogrzewanie klimatyzatorem, którego klasa energetyczna to A (jeśli chodzi o grzanie). W takim wypadku jest to jeszcze bardziej opłacalne. Wszystkie klasy energetyczne zostały oznaczone symbolami od A do G, przy czym im bliższa A litera alfabetu, tym większa jest wydajność urządzeń. Warto mieć na uwadze, że rynek klimatyzacji rozwija się naprawdę szybko, a klimatyzatory wyróżniają się coraz lepszymi parametrami pracy. Dobrze jest dla przykładu zestawić koszty ogrzewania klimatyzatorem z kwotą, którą musielibyśmy wydać na zasilenie piecyka elektrycznego. 

Okazuje się zatem, że ogrzewanie klimatyzatorem jest wariantem bardziej opłacalnym od dostarczania do domu ciepła za pomocą grzejnika elektrycznego oraz farelek. Nowoczesne i wydajne urządzenia do klimatyzacji doskonale wyglądają także w zestawieniu z pompami kondensacyjnymi. 

Ogrzewanie klimatyzatorem - co jeszcze ma wpływ na koszt tego rozwiązania?

Na koszt ogrzewania klimatyzatorem składa się również czynnik, taki jak zabezpieczenie domu przed uciekaniem ciepła. Bardzo ważna w tym wypadku jest jakość i stan stolarki okiennej oraz ocieplenia. W domach jednorodzinnych ściany, drzwi, okna, a także dach to miejsca, w których zachodzą największe straty ciepła. Przy odpowiednim zabezpieczeniu oraz dobrym stanie technicznym nieruchomości szczególnie opłacalne może okazać się rozwiązanie takie jak klimatyzator + fotowoltaika

Klimatyzator + fotowoltaika - dlaczego to połączenie ma sens? ogrzewanie klimatyzatorem

Ze względu na to, że nowoczesne klimatyzatory, które umożliwiają ogrzewanie domu, cechują się coraz lepszymi parametrami pracy - m.in. współczynnikiem SCOP na korzystnym poziomie, warto zdecydować się na połączenie klimatyzator + fotowoltaika. Oczywiście instalacja fotowoltaiczna również kosztuje, ale taka inwestycje po prostu się opłaca. Przy odpowiednim projekcie związanym z połączeniem klimatyzatora i fotowoltaiki już na etapie planowania domu można można stworzyć doskonale zbalansowany system. Ogrzewanie klimatyzatorem oznacza niski koszt eksploatacji, a przy połączeniu klimatyzatora z fotowoltaiką bardziej zasadne wydaje się być pytanie “Czy ogrzewanie klimatyzatorem w ogóle kosztuje?”. 

Ogrzewanie klimatyzatorem - dodatkowe zalety takiej decyzji

Nie tylko pieniądze są doceniane przez użytkowników nowoczesnych klimatyzatorów. Ogrzewanie za pomocą tych urządzeń to również wygoda i ekologia. Zdecydowaną zaletą ogrzewania klimatyzatorem jest możliwość osiągnięcia pożądanej temperatury wewnątrz domu już w ciągu kilku minut. Gdy dodamy do tego fakt, że w zaawansowanych technologicznie urządzeniach wbudowane są filtry powietrza oraz jonizatory, rozumiemy, dlaczego ten rodzaj ogrzewania jest coraz bardziej ceniony nie tylko w naszym kraju. 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą dostępnych klimatyzatorów. 

Pompa Ciepła - Klimatyzator
Rotenso UKURA U35X

Klimatyzator wyposażony w moduł WiFi i z 5 letnią gwarancją

Cena promocyjna: 3199,00zł brutto z montażem

Możliwość sprzedaży klimatyzatora wraz z montażem w systemie ratalnym

CECHY/WYPOSAŻENIE

 • A++
 • system automatycznego nawiewu 4D (nowość w serii X)
 • filtr antybakteryjny HEPA (nowość w serii X)
 • filtr Cold Nano iAIR
 • filtr elektrostatyczny HD iAIR
 • Super Jonizator (nowość w serii X)
 • automatyczne oczyszczanie iAIR
 • tryb super cichy eMOTO
 • tryb Smart Follow
 • tryb turbo eMOTO
 • tryb czuwania 1W
 • programator czasowy
 • antykorozyjne pozłacane lamele
 • grzanie w niskiej temp. zewn. do -20°C
 • smart WiF
 • atest PZH

Skorzystaj z promocji na wysokiej klasy klimatyzator Rotenso wraz ze sprawnym i czystym montażem*.
Tylko teraz kupisz zestaw w cenie 3199,00 PLN**
Ilość zestawów ograniczona.

* W skład montażu wchodzi: montaż jednostki wewnętrznej i zewnętrznej oraz instalacja chłodnicza do 3mb

** W cenie zawarty jest 8% VAT. Dla firm koszt netto 2962,03 PLN

 

Chcesz skorzystać z promocji?
Zostaw swój numer telefonu. Nasz doradca zadzwoni.

   

  KLIM-BUD IconKLIM-BUD

  Wąska 4, Zaborze

  4,7 13 reviews

  • Avatar Szymon Drewniak ★★★★★ 8 miesięcy temu
   Profesjonalne podejście do klienta, właściciel pomaga w wyborze odpowiedniego miejsca instalacji jak i dobraniu urządzenia. Sam montaż przeprowadzony został szybko i czysto. Jak najbardziej polecam ta firmę.
  • Avatar Marcin Łomozik ★★★★★ w ostatnim tygodniu
   Uwielbiam takie podejście do klienta. W trakcie prac wykończeniowych trafiliśmy na osoby które już przy pierwszym kontakcie marudziły. Oczywiście nie współpracowaliśmy z takimi firmami. Klim bud to firma ze świetnym podejściem do swoich … More klientów. Przy oględzinach przed złożeniem oferty panowie wzięli pod uwagę wiele czynników, takich jak położenie domu, użyte materiały budowlane i oczywiście kubatura pomieszczeń. Z naszej strony wymagania były proste: urządzenie ma mieć wifi, nowoczesny design i prostotę w użytkowaniu. Dostaliśmy dokładnie to czego oczekiwaliśmy. Dodatkowo wszystko w terminie. Gorąco polecam!
  • Avatar Piotr Mazur ★★★★★ 11 miesięcy temu
   Od pierwszego kontaktu i wyceny oceniam właściciela firmy Klim-Bud Pana Marcina Sych jako prawdziwego profesjonalistę. Nikt z konkurencji w rejonie powiatu cieszyńskiego nie był w stanie zrobić mi takiej wyceny.Umówiliśmy się na termin … More po Świętach i tak było, jak Pan Marcin powiedział że będzie o 10.30 to o tej godzinie przyjechał. Jak powiedział ze montażyści przyjadą w dniu następnym o 8.00 to tak było .Montaż trwał 4 godziny, wykonany fachowo , po robocie posprzątane, wszystko super. W tych czasach u fachowców to rzadkość.Na koniec jeszcze korekta wyceny na moją korzyść.Polecam tą firmę , jestem przekonany że wszyscy będą zadowoleni.Piotr M.

  Pomagamy wam mieszkać i pracować bardziej komfortowo.

  Potrzebujesz innego urządzenia do domu, do biura lub na dużą inwestycje? Zapraszamy do kontaktu z doradcą.