Klimatyzacja do biura

 

Jak dobrać idealnie dopasowaną klimatyzacja do każdego biura. Poradnik inwestora.

Klimatyzacja w biurze umożliwia stworzenie komfortowych warunków pracy zarówno w upalne, jak i chłodne dni. Jednocześnie zapewnia wysoką jakość powietrza i obniżenie jego wilgotności dzięki wbudowanym filtrom. Tak wyposażone stanowiska pracy doceniają pracownicy i kontrahenci.

Urządzenia klimatyzacyjne do biur, a także innych pomieszczeń i lokali jak na przykład sklepy, restauracje, sale konferencyjne oraz warsztaty i serwerownie, to klimatyzatory komercyjne, które różnią się od klimatyzatorów domowych.

Więcej o klimatyzatorach domowych


Wybierając klimatyzator do biura, czyli klimatyzator komercyjny, należy wziąć pod uwagę, że są to urządzenia, które pracują przez 8, 10 i więcej godzin dziennie - zarówno w sezonie letnim, jak i w wielu przypadkach w sezonie jesienno - zimowym.

Inwestorzy szukają rozwiązań, które zagwarantują wysoką jakość podzespołów systemu klimatyzacyjnego, a także energooszczędność w połączeniu z rzetelnym i sprawnym serwisem. Jednocześnie inwestorzy nie chcą ponosić dużych kosztów za klimatyzację biurową .

Poniżej prezentujemy główne czynniki, jakie należy wziąć pod uwagę decydując się na zakupu klimatyzacji do biura.

Jeżeli jednak wolą Państwo porozmawiać z naszym doradcą, zapraszamy do bezpłatnej konsultacji telefonicznej, na której można się dowiedzieć, na co zwrócić uwagę, decydując się na instalację klimatyzacji do biura oraz przygotuje dla Państwa bezpłatną ofertę na system klimatyzacji przygotowany do Państwa oczekiwań.

Renata Jeromin-Pisarek
Renata Jeromin-Pisarek
2024-01-13
KLementy Bunik
KLementy Bunik
2023-12-09
Od samego początku kontakt bardzo dobry pierwsza wizyta na plus rozeznanie i doradzenie umiejscowienia klimatyzatora profesjonalne podejście do klienta następnie montaż klimatyzatora Rotenso Imoto przez fachowców którzy znają się na swojej robocie pozostawili po sobie czysto a miejsce pracy zadbane i w należytym porządku. Polecam firmę Klimbud która jest godna polecenia w 100%
Wojtek Kolaczek
Wojtek Kolaczek
2023-12-02
Wysoka jakość usług. Profesjonalne doradztwo. Bardzo polecam!
Agnieszka Gwara
Agnieszka Gwara
2023-11-15
Po przeczytaniu opinii postanowiłam skontaktować się z Firmą KLIM-BUD. Od pierwszego kontaktu wiedziałam, że to dobry wybór. Pan Marcin podczas oględzin fachowym okiem ocenił układ pomieszczeń, zaproponował optymalne rozwiązania i omówił zaproponowane urzadzenia. Po zastanowieniu się i dokonaniu wyboru, bezproblemowa finalizacja kupna i szybki termin montażu. Panowie montażyści punktualni, kulturalni i przesympatyczni. Wszystko szybko, sprawnie i czysto. Na zakończenie objaśnienie optymalnego użytkowania klimatyzatora. Jestem zachwycona polecona jednostka mdv oasis. Nie była to najtańsza opcja z możliwych, ale zaufałam Panu Marcinowi i to był strzał w 10. Jeszcze raz bardzo dziękuje. Agnieszka
Philipp Plein
Philipp Plein
2023-09-16
Rzetelne doradztwo, ekspresowa wycena, fachowy montaż, ekipa zamontowała, posprzątała. Wszystko na najwyższym poziomie. Serdecznie polecam!
Alicja Murańska
Alicja Murańska
2023-08-13
Bardzo polecam firmę. Dostałam szybką i konkretną wycenę, na wszelkie pytania przed montażem uzyskałam rzetelne informacje, a sam montaż poszedł sprawnie i profesjonalnie.
Grzegorz Wójcik
Grzegorz Wójcik
2023-08-08
Polecam fachowa obsługa klienta
Szymon Rudziński
Szymon Rudziński
2023-05-31
Pełen profesjonalizm
Rafał No Name
Rafał No Name
2023-05-14
Pełen profesjonalizm! Świetna firma, szybki czas realizacji i bardzo fajny kontakt👍Polecam.

Lokal i pomieszczenie

Charakterystyka pomieszczeń ma wpływ na cenę oraz efektywność całego systemu klimatyzacji. Doradzając naszym klientom, bierzemy pod uwagę 6 poniższych czynników:

Ilość pomieszczeń, które mają być ochładzane lub ogrzewane klimatyzacją.

Powierzchnia pomieszczenia / pomieszczeń.

Miejsce montażu jednostki wewnętrzne: ściana, sufit, kanał wentylacyjny.

Ilość światła słonecznego – ekspozycja pomieszczenia na słońce.

Ilość osób przebywających w pomieszczeniu.

Powierzchnia okien.

Właściwy dobór systemu klimatyzacyjnego do biura. Split, multi split lub VRF?

Znając parametry lokalu i pomieszczeń, przechodzimy do wyboru typu systemu klimatyzacyjnego jaki ma być zainstalowany. Producenci urządzeń klimatyzacyjnych oferują 3 podstawowe rodzaje systemów, które są dopasowane do potrzeb pomieszczeń w zależności od ich liczby oraz wielkości.

Klimatyzacja do biura typu split

Klimatyzacja do biura typu split jest złożona z jednostki zewnętrznej, czyli agregatu i jednostki wewnętrznej, czyli parownika połączonej ze sobą instalacją, w której prowadzony jest czynnik chłodzący i instalacją elektryczną.

Tego typu system wymaga profesjonalnego montażu i serwisu. Więcej o montażu i o serwisie .

Klimatyzatory typu split nadają się do pojedynczych pomieszczeń, ponieważ, nawiew chłodnego powietrza generowany jest tylko przez jedną jednostkę zewnętrzną klimatyzatora.

Dla tych użytkowników, którzy potrzebują schłodzić więcej niż jedno pomieszczenie, producenci urządzeń klimatyzacyjnych oferują rozwiązanie, które jest tańszym rozwiązaniem niż multi split.

Jest nim rozwiązanie Duo, które do jednej jednostki zewnętrznej umożliwia podłączenie dwóch jednostek wewnętrznych.

Zaletą takiego rozwiązania jest oszczędność w kosztach i możliwość chłodzenia dwóch pomieszczeń.

Wadą takiego rozwiązania jest brak możliwości ustawienia klimatyzatorów w dwóch różnych trybach pracy np. chłodzenie/grzanie.

Klimatyzacje do biura typu multi split

Klimatyzacja do biura typu multi split jest złożona z jednostki zewnętrznej, czyli agregatu i od 2 do 6 jednostek wewnętrznych, czyli parownika połączonych ze sobą instalacją, w której prowadzony jest czynnik chłodzący i instalacją elektryczną.

Tego typu system wymaga profesjonalnego montażu i serwisu. Więcej o montażu i o serwisie .

Klimatyzatory do biura typu multi split umożliwiają generowanie powietrza o pożądanej temperatury na wiele różnych pomieszczeń. Do tego, to rozwiązanie umożliwia autonomiczną pracę jednostek wewnętrznych. Oznacza to, że w każdym pomieszczeniu z jednostką wewnętrzną można nastawić inną temperaturę.

Klimatyzacje typu multi split nadają się nie tyle do pojedynczych pomieszczeń, ile do całych lokali.

Klimatyzacje do biura typu VRF

Klimatyzacja do biura typu VRF to zaawansowane rozwiązania komercyjne i przemysłowe.
Są to systemy klimatyzacji, które składają się z wielu, niezależnych lub łączonych ze sobą jednostek zewnętrznych i wielu, (nawet do 60) jednostek wewnętrznych. Ponadto ich pracą zawiaduje zaawansowane oprogramowanie, które zapewnia wysoką efektywność, umożliwia zdalną diagnostykę i zarządzanie pracą jednostka podczas awarii bez przerwania dopływu zimnego lub ciepłego powietrza.

Jest to rozwiązanie dla inwestorów chcących wyposażyć w klimatyzację duże obiekty biurowe, komercyjne i przemysłowe.

Więcej o tym rozwiązaniu znajdziecie państwo TUTAJ

Jednostki wewnętrzne ścienne, kasetonowe, kanałowe i inne

Dzięki szerokiej gamie jednostek wewnętrznych w naszej ofercie i doświadczonemu zespołowi montażowemu potrafimy wyposaży w klimatyzację niemal każde pomieszczenie.

Inwestując w klimatyzacje biurowe macie państwo możliwość wyposażenia swojego pomieszczenia w kilka typów jednostek wewnętrznych, zachowując odpowiedni klimat termiczny i estetyczny.

Co to jest inwerter i dlaczego warto go mieć

Systemy klimatyzacji, niezależnie czy split, czy multi split, coraz częściej są wyposażane w system regulowania mocy pracy zwany inwerterem. Takie rozwiązanie umożliwia automatyczne dobranie mocy sprężarki. W przeciwieństwie do urządzeń bez inwertera, które pracują cały czas na zadanej mocy, są one bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Mimo, że ich zakup jest nieco droższy, to jednak warto go rozważyć z uwagi na niższe opłaty za energię elektryczną.