Zgłoś serwis klimatyzatora

Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.  Renata Jeromin-Pisarek
  Renata Jeromin-Pisarek
  2024-01-13
  KLementy Bunik
  KLementy Bunik
  2023-12-09
  Od samego początku kontakt bardzo dobry pierwsza wizyta na plus rozeznanie i doradzenie umiejscowienia klimatyzatora profesjonalne podejście do klienta następnie montaż klimatyzatora Rotenso Imoto przez fachowców którzy znają się na swojej robocie pozostawili po sobie czysto a miejsce pracy zadbane i w należytym porządku. Polecam firmę Klimbud która jest godna polecenia w 100%
  Wojtek Kolaczek
  Wojtek Kolaczek
  2023-12-02
  Wysoka jakość usług. Profesjonalne doradztwo. Bardzo polecam!
  Agnieszka Gwara
  Agnieszka Gwara
  2023-11-15
  Po przeczytaniu opinii postanowiłam skontaktować się z Firmą KLIM-BUD. Od pierwszego kontaktu wiedziałam, że to dobry wybór. Pan Marcin podczas oględzin fachowym okiem ocenił układ pomieszczeń, zaproponował optymalne rozwiązania i omówił zaproponowane urzadzenia. Po zastanowieniu się i dokonaniu wyboru, bezproblemowa finalizacja kupna i szybki termin montażu. Panowie montażyści punktualni, kulturalni i przesympatyczni. Wszystko szybko, sprawnie i czysto. Na zakończenie objaśnienie optymalnego użytkowania klimatyzatora. Jestem zachwycona polecona jednostka mdv oasis. Nie była to najtańsza opcja z możliwych, ale zaufałam Panu Marcinowi i to był strzał w 10. Jeszcze raz bardzo dziękuje. Agnieszka
  Philipp Plein
  Philipp Plein
  2023-09-16
  Rzetelne doradztwo, ekspresowa wycena, fachowy montaż, ekipa zamontowała, posprzątała. Wszystko na najwyższym poziomie. Serdecznie polecam!
  Alicja Murańska
  Alicja Murańska
  2023-08-13
  Bardzo polecam firmę. Dostałam szybką i konkretną wycenę, na wszelkie pytania przed montażem uzyskałam rzetelne informacje, a sam montaż poszedł sprawnie i profesjonalnie.
  Grzegorz Wójcik
  Grzegorz Wójcik
  2023-08-08
  Polecam fachowa obsługa klienta
  Szymon Rudziński
  Szymon Rudziński
  2023-05-31
  Pełen profesjonalizm
  Rafał No Name
  Rafał No Name
  2023-05-14
  Pełen profesjonalizm! Świetna firma, szybki czas realizacji i bardzo fajny kontakt👍Polecam.

  Co to jest serwis klimatyzatorów i dlaczego jest potrzebny?

  Urządzenia klimatyzacyjne działają na styku dwóch różnych temperatur. Wyższej i niższej. Powietrze na styku temperatury wyższej i niższej uwalnia parę wodną, która skrapla się na urządzeniu. Wilgoć może być źródłem, w którym będą rozwijały się grzyby, pleśń i drobnoustroje. Ponadto, powietrze, którym oddychamy i które jest nadmuchiwane przez jednostkę wewnętrzną klimatyzatora jest w mniejszym lub większym stopniu zanieczyszczone pyłem, kurzem i innymi cząsteczkami.
  Takie środowisko, jeżeli nie jest odpowiednio kontrolowane ma negatywny wpływ, na jakość nadmuchiwanego powietrza i na nasza zdrowie.


  Ponadto urządzania pracujące przez czas liczony w setkach lub tysiącach godzin, podobnie jak samochód, wymagają sprawdzenia i konserwacji pewnych podzespołów, po to, aby zapewnić bezpieczną i długą żywotność jednostki zewnętrznej i wewnętrznej
  Dlatego systemy klimatyzacyjne wymagają serwisu, regularnego.

  10 kluczowych punktów serwisowych klimatyzacji, które należy sprawdzić przed sezonem grzewczym lub chłodniczym:

  podstawową czynnością serwisu klimatyzatora jest wyczyszczenie parownika i skraplacza z zanieczyszczeń powstałych w wyniku pracy następnie odgrzybienie odpowiednimi i bezpiecznymi dla zdrowia preparatami chemicznymi.

  należy sprawdzić czy wentylator jednostki wewnętrznej nie wymaga czyszczenia

  sprawdzić skuteczność chłodniczą przez pomiar temp nawiewu

  pomiar obciążenia elektrycznego sprężarki

  uzupełnienie izolacji chłodniczej

  wyczyszczenie tacy ociekowej z grzybów

  wyczyszczenie obudowy jednostki wewnętrznej oraz zewnętrznej

  sprawdzenie szczelności układu chłodniczego

  sprawdzenie instalacji komunikacyjnej pomiędzy jednostką wewnętrzną i zewnętrzną oraz ewentualne jej poprawienie