Klimatyzacja do domu

Jak wybrać najlepszą klimatyzację do domu?

Niezależnie od tego czy interesuje Państwa klimatyzacja do mieszkania, domu wolnostojącego, czy też domu w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej, poniższy poradnik pomoże Państwu wybrać najlepsze urządzenia i cieszyć się komfortem, jaki oferuje klimatyzacja. Klimatyzacja w domu lub mieszkaniu zapewnia komfort chłodnego powietrza w upalne dni, a w chłodne pozwala cieszyć się ogrzanym powietrzem. Klimatyzacja pomaga również obniżać poziom wilgotności powietrza, dzięki czemu w pomieszczeniach nie ma poczucia zaduchu.

Klimatyzacja do domu — jakie powinna mieć zalety?

Poziom hałasu - klimatyzacja powinna być cicha.
Zużycie energii elektrycznej - klimatyzacja powinna być energooszczędna.

Wielofunkcyjność — powinna mieć dodatkowe funkcje, które pozwolą w pełni wykorzystać jej zalety.
Właściwa wielkość systemu - odpowiednio dopasowana do potrzeb.
Bezawaryjność systemu klimatyzacji
 

Poziom hałasu klimatyzacji

Urządzenia klimatyzacyjne, które działają w ciągu dnia, nie są uciążliwe z uwagi na dźwięki, które towarzyszą Państwa aktywnościom od rana do wieczora. Muzyka, przygotowywanie posiłków, rozmowy i choćby praca przy komputerze to czynności, które generują dźwięki. Dzięki temu szum chłodnego lub ciepłego powietrza z nawiewu klimatyzacji nie przeszkadza nawet wrażliwym osobom.

Jednak w porze nocnej praca klimatyzatora z nawiewem, który został umieszczony na przykład w sypialni, może być odbierana jako uciążliwa i utrudniająca zasypianie.

Dlatego warto wybrać urządzenie klimatyzacyjne, które pracuje jak najciszej. Wielu producentów oferuje klimatyzatory bardzo ciche, a do tego wyposażane w funkcje nadmuchu „nocnego”, lub tryb cichej pracy, który można dodatkowo uruchomić. Urządzeń, które działają w takim trybie, praktycznie nie słychać, a poziom ich hałasu nie przekracza 19 dB.

Zużycie energii elektrycznej systemu klimatyzacji

Zużycie energii elektrycznej systemu klimatyzacji zależy od wielu czynników. Należą do nich: poziom temperatury na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia, wielkość powierzchni przeszklonej, ilość światła słonecznego, poziom nastawionej temperatury, czas pracy urządzenia klimatyzacyjnego i wiele innych.

Producenci urządzeń klimatyzacyjnych wyszli naprzeciw zróżnicowanym warunkom, w jakich pracuje klimatyzacja i wprowadzili rozwiązanie zwane inwerterem.

Inwerter pozwala na różnicowanie poboru energii elektrycznej w zależności od warunków pracy sprężarki. W przeciwieństwie do urządzeń bez tego systemu takie klimatyzatory zużywają mniej energii elektrycznej, co wyraźnie widać w rachunkach za prąd.

Zachęcamy do rozmowy z naszym doradcą ds. systemów wentylacji. Odpowie on na pytanie czy takie rozwiązanie w Państwa przypadku jest warte poniesienia dodatkowych kosztów, które zwrócą się w przyszłych rachunkach za prąd.

Dodatkowe funkcje klimatyzacji

Dodatkowe funkcje takie jak na przykład jonizacja powietrza, funkcja szybkiego schładzania pomieszczenia czy wyłączenie urządzenia po określonym czasie, sprawiają, że klimatyzacja w domu zapewnia najwyższy komfort użytkowania z którego można cieszyć się przez długie lata.

Zachęcamy do skorzystania z konsultacji z naszym doradcą, który pomoże Państwu dobrać urządzenie starannie dopasowane do Waszych potrzeb i budżetu.

KONTAKT

Właściwa wielkość systemu klimatyzacyjnego.

Klimatyzacje, które są dobrane jako za małe, będą źle funkcjonowały w naszych domach. Podobnie urządzanie dobrane jako za duże, nie będą oferowały takiego komfortu, jakie oferuje urządzenie optymalnie dobrane w zakresie komfort termicznego i ekonomicznego.

Dobierając klimatyzację do domu warto znać poniższe rodzaje klimatyzatorów.

W zależności od tego, czy potrzebują Państwo klimatyzacji do mieszkania, domu wolnostojącego, szeregowego, czy też bliźniaka, mają Państwo możliwość dobrania optymalnej wielkości systemu wentylacji.

Warto zwrócić także uwagę na rodzaje jednostek wewnętrznych klimatyzacji, spośród których rozróżniamy jednostki naścienne, kasetonowe i kanałowe W zależności od etapu, na jakim jest Państwa dom, nowa inwestycja, bądź też ukończony projekt istnieje możliwość dobrania klimatyzacji również pod kątem estetyki.

Klimatyzacja do domu — jak działa jonizacja powietrza?

Najważniejszym elementem jonizatora powietrza w klimatyzacji domowej jest aktywny i elektrostatyczny filtr. Dzięki temu, że wytwarza on jony ujemne, wchodzi w reakcję z zanieczyszczeniami. To z kolei działanie sprawia, że odseparowuje nieczystości na powierzchni filtra. 

W pomieszczeniach, w których jest nie tylko większa liczba osób, ale także sporo urządzeń elektrycznych przeważają jony dodatnie. Wpływają one negatywnie na samopoczucie oraz zdrowie człowieka. W momencie, gdy dzięki klimatyzatorowi w domu zaczynają przeważać w powietrzu jony ujemne, przebywanie nim jest czystą przyjemnością.  

Dzięki temu działaniu klimatyzacji w domu mogą Państwo łatwo pozbyć się zarówno zarazków, jak i wirusów, bakterii, grzybów, pyłów, kurzów i wielu innych alergenów. Niewątpliwie działanie domowej klimatyzacji z jonizacją powietrza niesie ze sobą szereg właściwości prozdrowotnych. Przyjazny mikroklimat w domu sprawia dodatkowo, że domownikom o wiele łatwiej się skoncentrować, a wszyscy mają dobre samopoczucie. Bardzo często ludzie, którzy przebywają w pomieszczeniach wyposażonych w jonizatory, mówią o wyższej wydajności, a także lżejszym oddechu. 

Pomimo tego, że klimatyzacja do domu z funkcją jonizacji powietrza jest nieco droższa, zdecydowanie warto w nią zainwestować. Właściwości prozdrowotne i komfort w Państwa miejscu zamieszkania są bowiem nieocenione. 

Klimatyzacja w domu z programatorem czasowym, czyli maksymalna wygoda

Programator czasowy w domowej klimatyzacji to jej ogromna zaleta. Ta funkcja oferuje bowiem możliwość zaprogramowania czasu włączenia, a także wyłączenia jednostki. Taka cecha urządzeń klimatyzacji zdecydowanie ułatwia Państwu ich użytkowanie. W klimatyzatorze można zatem ustawić godzinę na zegarze, a następnie aktywować funkcję włączenia oraz wyłączenia urządzenia. Podczas realizowania tej funkcji temperatura w Państwa domu jest automatycznie kontrolowana według ustawionych parametrów. W niektórych sytuacjach w zależności od temperatury klimatyzator może wyłączyć się wcześniej od wyznaczonego czasu. W wielu urządzeniach istnieje także funkcja adaptacyjności programatora czasowego. Oznacza to, że klimatyzacja domowa uruchamia się jeszcze przed wyznaczonym czasem po to, aby uzyskać optymalną temperaturę o wyznaczonej godzinie. Działanie opisywanej technologii jest możliwe dzięki kontrolowaniu przez urządzenie temperatury pomieszczenia.

Domowa klimatyzacja w pokoju dziecka 

Nowoczesną klimatyzację domową można spokojnie zainstalować w pokoju dla dziecka. Bardzo ważne jest, aby w takiej sytuacji eksploatować urządzenie zgodnie z zaleceniami producenta. Klimatyzacja w domu nie wykazuje wtedy szkodliwych właściwości, ale za to poprawia jakość życia w pomieszczeniu objętym jej działaniem.

Trzeba pamiętać, że temperatura w pomieszczeniu, w którym przebywa dziecko, nie powinna być wyższa niż 21 stopni Celsjusza i niższa niż 5-6 stopni Celsjusza. Ważne jest również, aby nie ustawiać strumienia powietrza bezpośrednio nad łóżkiem dziecka. Takie ustawienie daje bowiem efekt równoważny z przeciągiem w mieszkaniu. Instalując klimatyzację w domu, powinniśmy mieć na uwadze, że organizm dziecka jest znacznie bardziej wrażliwy niż dorosłego. Czyste powietrze niesie zatem dla młodego człowieka ogromne korzyści. 

System klimatyzacji w domu — podsumowanie 

Klimatyzacja do domu sprawdzi się bez względu na to, w jakim budynku Państwo mieszkają. Decydując się na odpowiedni produkt, warto pamiętać o najważniejszych zaletach systemu klimatyzacji w miejscu zamieszkania. Poziom hałasu, zużycie energii elektrycznej, wielofunkcyjność, a także właściwa wielkość systemu i bezawaryjność pozwalają cieszyć się urządzeniem przez długie lata. Bardzo wartościowe w przypadku klimatyzacji do domu są wbudowane jonizatory. Pozwalają one poprawić jakość powietrza, co bezpośrednio przekłada się na stan zdrowia oraz samopoczucie domowników. Klimatyzacja w domu z programatorem czasowym pozwala z kolei na automatyczne włączanie oraz wyłączanie systemu po odpowiedniej konfiguracji. Domowa klimatyzacja doskonale sprawdzi się także w pokoju dziecka. W takiej sytuacji trzeba jednak pamiętać o tym, aby stosować się do zaleceń producenta związanych z użytkowaniem urządzenia. 

Zachęcamy do bezpłatnej, telefonicznej konsultacji, na której nasz doświadczony doradca ds. systemów klimatyzacji odpowie na wszelkie Państwa pytania.

 

Zostaw swój numer telefonu. Nasz doradca zadzwoni.