Klimatyzacja do domu

Doradzamy, jak wybrać najlepszą klimatyzację do domu?

Niezależnie, czy szukacie Państwo klimatyzacji do mieszkania, do domu wolnostojącego, do domu w zabudowie szeregowej czy bliźniaczej, poniższy poradnik pomoże dokonać Wam dobrego wyboru by cieszyć się komfortem jaki oferuje klimatyzacja.
Klimatyzacja w domu lub mieszkaniu zapewni komfort chłodnego powietrza w upalne dni, a chłodnie dni pozwoli cieszyć się ogrzanym powietrzem.
Klimatyzacja pomaga również obniżać poziom wilgotności powietrza, dzięki czemu w pomieszczeniach nie ma poczucia zaduchu.

Klimatyzacja do domu powinna zapewnić co najmniej 5 podstawowych korzyści:

Poziom hałasu - powinna być cicha.
Zużycie energii elektrycznej - powinna być energooszczędna.

Dodatkowe funkcje, które pozwolą w pełni wykorzystać jej zalety.
Właściwa wielkość systemu odpowiednio dopasowana do potrzeb.
Bezawaryjność
 

Poziom hałasu klimatyzacji.

Urządzenia klimatyzacyjne działające w ciągu dnia, nie będą uciążliwe z uwagi na dźwięki jakie towarzyszą naszym aktywnościom od rana do wieczora. Muzyka, przygotowywanie posiłków, rozmowy, praca przy komputerze, wszystkie te czynności generują dźwięki, w których szum chłodnego lub ciepłego powietrza z nawiewu klimatyzacji z pewnością nie będzie przeszkadzał nawet wrażliwym osobom.
Jednak w porze nocnej praca klimatyzatora z nawiewem na przykład umieszczonym w sypialni może być odbierana jako uciążliwa i utrudniająca zasypianie.
Dlatego warto wybrać urządzenie klimatyzacyjne, którego praca będzie jak najcichsza. Wielu producentów oferuje urządzenia, które pracują bardzo cicho, a do tego są wyposażane w funkcje nadmuchu „nocnego”, lub tryb cichej pracy, który można dodatkowo uruchomić. Urządzenia w takim trybie praktycznie nie słychać, a poziom jego hałasu nie przekracza 19 dB.

Zużycie energii elektrycznej.

Energia elektryczna, jaką zużyje system klimatyzacji, zależy od wielu czynników. Są nimi poziom temperatury na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczenia, wielkość powierzchni przeszklonej, ilość światła słonecznego, poziom nastawionej temperatury czy czas przez jaki urządzenie pracuje i wiele innych.
Producenci urządzeni klimatyzacyjnych wyszli naprzeciw tym zróżnicowanym warunków w jaki pracuje klimatyzacja i wprowadzili rozwiązanie zwane inwerterem.
Inwerter umożliwia na różnicowanie poboru energii elektrycznej w zależności od warunków pracy sprężarki. W przeciwieństwie do urządzeń bez tego systemu, takie klimatyzatory zużywają mniej energii elektrycznej, co wyraźnie widać w rachunkach za prąd.
Zachęcamy do rozmowy z naszym doradcą, czy takie rozwiązanie w Państwa przypadku jest warte poniesienia dodatkowych kosztów, które zamortyzują się w przyszłych rachunkach za prąd.

Dodatkowe funkcje.

Dodatkowe funkcje takie jak na przykład jonizacja powietrza, funkcja szybkiego schładzania pomieszczenia czy wyłączenie urządzenia po określonym czasie, sprawiają, że klimatyzacja w domu zapewnia najwyższy komfort użytkowania z którego można cieszyć się przez długie lata.
Zachęcamy do skorzystania z konsultacji z naszym doradcą, który pomoże Państwu dobrać urządzenie starannie dopasowane do Waszych potrzeb i budżetu.
KONTAKT

Właściwa wielkość systemu klimatyzacyjnego.

Klimatyzacje, które są dobrane jako za małe, będą źle funkcjonowały w naszych domach. Podobnie urządzanie dobrane jako za duże, nie będą oferowały takiego komfortu, jakie oferuje urządzenie optymalnie dobrane w zakresie komfort termicznego i ekonomicznego.
Dobierając klimatyzację do domu warto znać poniższe rodzaje klimatyzatorów.
  • Split – jedna jednostka zewnętrzna, jedna jednostka wewnętrza
  • Multi split – jedna jednostka zewnętrza, klika jednostek wewnętrznych
  • W zależności od tego czy potrzebujecie Państwo klimatyzację do mieszkania, domu wolnostojącego, szeregowego lub bliźniaka, za każdym razem mamy możliwość dobrania optymalnej wielkości systemu. Nie za duża. Nie za mała.
    Na koniec warto zwrócić jeszcze uwagę, na rodzaje jednostek wewnętrznych, gdzie rozróżniamy jednostki naścienne, kasetony i kanałowe
    W zależności od etapu na jakim jest Wasz dom, nowa inwestycja, czy ukończony projekt, macie możliwość dobrania klimatyzacji również pod kątem estetyki.
    Zachęcamy do bezpłatnej, telefonicznej konsultacji, na której nasz doświadczony doradca odpowie na wszelkie Państwa pytania.