MULTI SPLIT

Klimatyzacja typu multi split

Klimatyzacja typu multi split jest złożona z jednostki zewnętrznej, czyli agregatu i od 2 do 6 jednostek wewnętrznych, czyli parownika połączonych ze sobą instalacją, w której prowadzony jest czynnik chłodzący i instalacją elektryczną.

Tego typu system wymaga profesjonalnego montażu i serwisu. Więcej o montażu i o serwisie .

Gdzie zastosować klimatyzatory typu multi split?

Klimatyzatory typu multi split umożliwiają generowanie powietrza o pożądanej temperatury na wiele różnych pomieszczeń. Do tego, to rozwiązanie umożliwia autonomiczną pracę jednostek wewnętrznych. Oznacza to, że w każdym pomieszczeniu z jednostką wewnętrzną można nastawić inną temperaturę.

Klimatyzacje multi split nadają się nie tyle do pojedynczych pomieszczeń, ile do szeregu lokali. Dlatego tego typu system klimatyzacji jest głównie przeznaczony do obiektów komercyjnych jak:

  • biura,
  • pasaże handlowe,
  • gabinety medyczne i kosmetyczne,
  • mniejsze galerie handlowe,
  • lokale sprzedażowe,
  • w budynkach użyteczności publicznej.

Klimatyzacje multi split świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie znajduje się wiele pomieszczeń zamkniętych, wydzielonych wewnątrz budynku. Dzięki zastosowanej w nich technologii każda jednostka wewnętrzna klimatyzacji zainstalowana w odrębnym pomieszczeniu jest wstanie pracować w innym zakresie temperatur. Do jednej jednostki zewnętrznej klimatyzacji, czyli głównego urządzenia, które odpowiada za chłodzenia powietrza lub jego ogrzewanie jesteśmy wstanie podłączyć aż do 6 jednostek wewnętrznych. Czyli urządzeń, które odpowiadają za dystrybucje już „przygotowanego” powietrza dla danego pomieszczenia, według wcześniejszych ustawień.

Zaleta klimatyzacji typu multi split

Ogromną zaletą klimatyzacji tego typu jest możliwość jej rozbudowy. Ponieważ w 1 jednostce zewnętrznej klimatyzacji typu multi split możemy zainstalować aż do 6 jednostek wewnętrznych. Lecz nie ma konieczności ich zamontowania wszystkich na raz. Można je doinstalowywać wraz z rosnącymi potrzebami obniżenia lub zwiększenia temperatury w jednym dużym pomieszczeniu. Bądź w momencie, gdy Wasza firma rozrasta się o kolejnych pracowników i pomieszczenia biurowe. Wówczas możemy zwiększyć ilość zamontowanych jednostek klimatyzacji np. z 3 zainstalowanych początkowo do 5. Gdzie jeszcze w dalszej przyszłości w zanadrzu jest możliwość montażu kolejnej jednostki wewnętrznej klimatyzacji.

1 2 3 4 21 22 23