SPLIT

Klimatyzacja typu split

Klimatyzacja typu split jest złożona z jednostki zewnętrznej klimatyzacji, czyli agregatu i jednostki wewnętrznej, czyli parownika połączonej ze sobą instalacją, w której prowadzony jest czynnik chłodzący i instalacją elektryczną.

Tego typu system wymaga profesjonalnego montażu i serwisu. Więcej o montażu i o serwisie .

Klimatyzatory typu split nadają się do:

  • pojedynczych pomieszczeń,
  • biur,
  • małych gabinetów,
  • mieszkań,
  • kawalerek,
  • małych sklepów i lokali,

Ponieważ, nawiew chłodnego powietrza generowany jest tylko przez 1 jednostkę zewnętrzną klimatyzacji i jest rozdysponowywany przez 1 jednostkę wewnętrzną. Sprawdzi się ono w przypadku małych lokali oraz niedużych budynków.

Jest to rozwiązanie przeznaczone głównie do użytkownika prywatnego lub małego przedsiębiorcy, które potrzebuje schłodzić swoje niewielkie mieszkanie lub tylko jedno pomieszczenie, gdzie prowadzi swoją działalność.

Klimatyzator typu split Duo

Dla tych użytkowników, którzy potrzebują schłodzić więcej niż jedno pomieszczenie, producenci urządzeń klimatyzacyjnych oferują rozwiązanie, które jest tańszym rozwiązaniem niż klimatyzatory multi split.

Jest nim rozwiązanie Duo, które do jednej jednostki zewnętrznej klimatyzacji umożliwia podłączenie dwóch jednostek wewnętrznych.

Zaletą klimatyzacji typu split Duo i tego typu rozwiązania jest oszczędność w kosztach i możliwość chłodzenia dwóch pomieszczeń jednocześnie.

Wadą takiego rozwiązania jest brak możliwości ustawienia klimatyzatorów w dwóch różnych trybach pracy np. chłodzenie/grzanie. Ponieważ urządzenie jest wstanie wykonywać tylko jedną funkcję jednocześnie.

Klimatyzacja typu split Duo sprawdzi się w przypadku trochę większych lokali i pomieszczeń niż dla klimatyzacji split. Jest to rozwiązanie pośrednie pomiędzy klimatyzacją typu multi split, a klimatyzatorami typu split.

Montaż  klimatyzacji typu split

Przy decydowaniu się na montaż klimatyzacji typu split warto wziąć pod uwagę rozwój prowadzonej działalności w przyszłości. I już teraz zdecydować się na rozwiązanie split Duo, a żeby mieć możliwość montażu dodatkowej jednostki wewnętrznej klimatyzacji, która pozwoli nam na ochłodzenie latem dodatkowego pomieszczenia, a zimą na ogrzewanie naszej firmy lub biur.

Decydując się na taki krok, wydamy trochę więcej pieniędzy przy instalacji systemu klimatyzacji, aczkolwiek w przyszłości unikniemy kłopotu wymiany klimatyzacji na nową – większą. I tym samym możemy zaoszczędzić już teraz sporą sumę pieniędzy.

1 2 3 4 48 49 50