Klimatyzator (pompa ciepła) fotowoltaika - jak wykorzystać to połączenie?

Klimatyzator a fotowoltaika - na co zwrócić uwagę, stosując ogrzewanie klimatyzatorem?

Obecne na rynku, nowoczesne klimatyzatory dają możliwość nie tylko schłodzenia powietrza, ale również są w stanie generować ciepło. Ogrzewanie klimatyzatorem nie powinno zatem budzić zdziwienia. Warto wiedzieć, na czym polega jednoczesne wykorzystanie instalacji fotowoltaicznej oraz urządzenia, które służy do klimatyzacji. Duet klimatyzator + fotowoltaika wydaje się być dla siebie stworzony. Dlaczego? Zimy w Polsce nie są nazbyt srogie, a co za tym idzie, instalacja PV wraz z klimatyzacją jest nie tylko bardzo wydajnym (czyli opłacalnym), ale również ekologicznym rozwiązaniem. Wbrew pozorom działanie klimatyzatora (pompy ciepła) wraz z fotowoltaiką jest proste. 

Najlepszą sytuacją jest, gdy o połączeniu klimatyzatora i fotowoltaiki myślimy już na etapie projektowania domu. Jeżeli posiadamy panele słoneczne z wysoką wydajnością (kluczowa jest ich powierzchnia, od której zależy możliwość wygenerowania odpowiedniej ilości energii), możemy zasilić nowoczesne klimatyzatory. Takie urządzenia są o wiele lepsze pod względem wydajności niż na przykład grzejniki elektryczne. 

Klimatyzator dwufunkcyjny a fotowoltaika 

Mała instalacja fotowoltaiki jest mniej opłacalna, gdyż inwestycja zwraca się znacznie dłużej. Najlepszym rozwiązaniem w sytuacji, gdy wykorzystujemy klimatyzator i fotowoltaikę jest zatem zamontowanie pełnowymiarowej instalacji PV dla domu. 

Ogrzewanie klimatyzatorem jest możliwe, gdy zakupimy klimatyzator dwufunkcyjny. Najczęściej występuje on jako urządzenie naścienne (choć nie zawsze). Klimatyzator dwufunkcyjny daje możliwość nie tylko chłodzenia, ale również dogrzewania pomieszczenia dzięki wbudowanej pompie ciepła. Aktualnie możliwość ogrzewania klimatyzatorem, a także oczyszczania powietrza jest standardem w tego typu urządzeniach. Producenci klimatyzatorów zdają sobie również sprawę z tego, jak atrakcyjne jest połączenie odnawialnych źródeł energii z ogrzewaniem. Klimatyzator dwufunkcyjny naścienny to często wybierany typ urządzenia (choć nie jedyny), które daje możliwość wydajnego, wygodnego i zdrowego dostosowania temperatury wewnątrz domu do naszych preferencji.

Czy klimatyzator to pompa ciepła? ogrzewanie klimatyzatorem

Klimatyzator to urządzenie, które ma wbudowaną pompę ciepła / chłodu typu powietrze - powietrze. W związku z tym wykorzystuje energię elektryczną, która może pochodzić z fotowoltaiki i ogrzewa lub chłodzi pomieszczenie zgodnie z ustawieniami harmonogramu. Ciepło i chłód rozprowadzane są nadmuchowo, czyli bez wykorzystania czynnika pośredniego w postaci wody.

Zalety połączenia klimatyzator + fotowoltaika

Warto wspomnieć również o wygodzie połączenia klimatyzator + fotowoltaika. W stosunkowo łatwy sposób można bowiem dostosować temperaturę w pomieszczeniu do swoich oczekiwań, nie bojąc się ani chłodu ani upałów. Wystarczy użyć kilku przycisków na urządzeniu, aby idealnie dopasować temperaturę.

Tworząc zestawienie klimatyzator + fotowoltaika kluczowy jest współczynnik SCOP/COP. Wskazuje on nam ilość wyprodukowanej przez urządzenie energii przy poborze prądu na poziomie 1kWh. Klimatyzatory i fotowoltaika to duet, który zajmuje pierwsze miejsce w rankingu wydajności ogrzewania. Instalacja PV rekompensuje bowiem energię, którą wykorzystują klimatyzatory, a co za tym idzie, możemy ją wykorzystać, oszczędzając co miesiąc sporą kwotę. 

Nowoczesne klimatyzatory i fotowoltaika to również zdrowsze powietrze. Zaawansowane technologicznie urządzenia w postaci klimatyzatorów nie tylko dostarczają świeże powietrze, ale również dbają o optymalny poziom wilgotności oraz uniemożliwiają namnażanie się bakterii i grzybów (dzięki wbudowanym filtrom oraz jonizatorom). 

Klimatyzatory + fotowoltaika to połączenie, które rewelacyjnie sprawdza się na przykład w okresie przejściowym. Ogrzewanie klimatyzatorem jest bardzo opłacalne także w sytuacji, gdy dom jest nieużywany przez dłuższy czas. Ustawienie harmonogramu temperatury jest stosunkowo proste na nowoczesnych urządzeniach. Twoje rachunki za prąd mogą się obniżyć nawet o 90%. Zadbaj o domowy budżet, wygodę i zdrowie wszystkich domowników. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą nowoczesnych klimatyzatorów z funkcją grzania!

Pompa Ciepła - Klimatyzator
Rotenso UKURA U35X

Klimatyzator wyposażony w moduł WiFi i z 5 letnią gwarancją

Cena promocyjna: 3199,00zł brutto z montażem

Możliwość sprzedaży klimatyzatora wraz z montażem w systemie ratalnym

CECHY/WYPOSAŻENIE

 • A++
 • system automatycznego nawiewu 4D (nowość w serii X)
 • filtr antybakteryjny HEPA (nowość w serii X)
 • filtr Cold Nano iAIR
 • filtr elektrostatyczny HD iAIR
 • Super Jonizator (nowość w serii X)
 • automatyczne oczyszczanie iAIR
 • tryb super cichy eMOTO
 • tryb Smart Follow
 • tryb turbo eMOTO
 • tryb czuwania 1W
 • programator czasowy
 • antykorozyjne pozłacane lamele
 • grzanie w niskiej temp. zewn. do -20°C
 • smart WiF
 • atest PZH

Skorzystaj z promocji na wysokiej klasy klimatyzator Rotenso wraz ze sprawnym i czystym montażem*.
Tylko teraz kupisz zestaw w cenie 3199,00 PLN**
Ilość zestawów ograniczona.

* W skład montażu wchodzi: montaż jednostki wewnętrznej i zewnętrznej oraz instalacja chłodnicza do 3mb

** W cenie zawarty jest 8% VAT. Dla firm koszt netto 2962,03 PLN

 

Chcesz skorzystać z promocji?
Zostaw swój numer telefonu. Nasz doradca zadzwoni.

   

  KLIM-BUD IconKLIM-BUD

  Wąska 4, Zaborze

  4,7 13 reviews

  • Avatar Szymon Drewniak ★★★★★ 8 miesięcy temu
   Profesjonalne podejście do klienta, właściciel pomaga w wyborze odpowiedniego miejsca instalacji jak i dobraniu urządzenia. Sam montaż przeprowadzony został szybko i czysto. Jak najbardziej polecam ta firmę.
  • Avatar Przemysław W ★★★★★ 3 miesiące temu
   Profesjonalne podejście, pomoc w doborze sprzętu. Szybka realizacja wg planu, kilka dni od wyceny. Prace montażowe czyste i bardzo dobrze wykonane, wszystkie wiercenia z odkurzaczem, na koniec ekipa posprzątała po sobie. Sprzęt działa świetnie, … More cena bardzo przystepna. Polecam z czystym sumieniem!
  • Avatar Ewa Dańczak ★★★★★ 8 miesięcy temu
   Bardzo polecam, świetny kontakt z właścicielem, fachowe doradztwo, cena niższa niż w wycenach innych firm, szybki i sprawny montaż, dbanie o porządek przez montażystów i dobrze wszystko wytłumaczone, polecam.

  Pomagamy wam mieszkać i pracować bardziej komfortowo.

  Potrzebujesz innego urządzenia do domu, do biura lub na dużą inwestycje? Zapraszamy do kontaktu z doradcą.